Vollagen

Wegański kolagen

Kolagen to białkowy składnik tkanki łącznej, który stanowi około 30% całkowitej zawartości białek w organizmie człowieka. Jest to bardzo ważny składnik budulcowy wielu tkanek, w tym skóry, kości, chrząstek, ścięgien, więzadeł, mięśni i naczyń krwionośnych.

Kolagen składa się z długich łańcuchów aminokwasów ułożonych w trójwymiarową strukturę helisy. W organizmie istnieje kilka rodzajów kolagenu, z których każdy pełni specyficzną funkcję w różnych tkankach.

Czytaj więcej >> 

Kolagen I, II i III to trzy najważniejsze rodzaje kolagenu występujące w organizmie człowieka.

Kolagen typu I jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem kolagenu. Występuje przede wszystkim w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach i tkance łącznej. Jego funkcją jest utrzymywanie struktury tkanek oraz zapewnienie im elastyczności i wytrzymałości.

Kolagen typu II jest głównym składnikiem chrząstek stawowych, a także występuje w mięśniach, rogówce i ścianach naczyń krwionośnych. Jego funkcją jest utrzymanie elastyczności i sprężystości chrząstek stawowych oraz zapewnienie im właściwej odporności na ściskanie.

Kolagen III typu występuje przede wszystkim w skórze, naczyniach krwionośnych i narządach wewnętrznych. Jego funkcją także jest utrzymywanie struktury tkanek oraz zapewnienie im elastyczności i wytrzymałości, ale także udział w procesach regeneracyjnych i gojeniu ran.

W naturze nie istnieje roślinny kolagen, ponieważ jest to białko, które powstaje wyłącznie w organizmach zwierzęcych. Kolagen powstaje w organizmie dzięki połączeniu aminokwasów, które zwierzęta syntetyzują w swoich organizmach z pożywienia. Jednakże, istnieją produkty, które zawierają składniki (np. aminokwasy) mające wpływ na produkcję kolagenu w organizmie. Co więcej, nie tak dawno naukowcy z laboratorium Vegetology opracowali Vollagen®. Jest to roślinna i wegańska alternatywa dla kolagenu. Zaprojektowany, aby dostarczyć kompleks aminokwasów, który organizm może wykorzystać i stymulować dalszą produkcję kolagenu. Vollagen® ma profil aminokwasów bioidentyczny z ludzkim kolagenem, ale pochodzenia roślinnego. Może zastąpić suplementy kolagenu I, II i III typu oraz kolagen hydrolizowany.

Ze względu na swoją ważną rolę w utrzymaniu struktury i funkcji tkanek, kolagen jest często stosowany jako składnik suplementów diety, kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry. Suplementacja kolagenu może pomóc w poprawie elastyczności skóry, redukcji zmarszczek, poprawie stanu kości i stawów, a także wzmocnieniu włosów i paznokci.

Kolagen wegański

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 199,00 zł.
Wegański kolagen w kapsułkach
Nowości od Vegetology
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl