Nasi Producenci
 
 

Kwasy Omega-3 w diecie wegańskiej 0

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe, należące do grupy Omega-3 stanowią materiał budulcowy tkanek i narządów wewnętrznych. Pobudzają układ sercowo-naczyniowy oraz pełnią kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu systemu nerwowego, zapobiegają starzeniu się komórek oraz działają przeciwnowotworowo.

Skąd je pozyskać i co należy wiedzieć o Omega-3 i Omega-6 na diecie wegańskiej...

czytaj całość »
10 powodów do radości, jeśli jesteś weganinem 0

Dieta roślinna – to świadome podejście do własnego organizmu oraz krok w stronę polepszenia własnego stanu zdrowia i samopoczucia, a także etyczne podejście do innych żywych istot na naszej planecie, oszczędzanie dóbr przyrodniczych oraz ochrona środowiska.  

 

czytaj całość »
Jak wybrać formę i dawkowanie witaminy B12 0

Istnieją setki artykułów, książek, publikacji i badań poświęconych witaminie B12. Temat wydaje się nie mieć końca. Mnóstwo prawdziwych i nieprawdziwych informacji w internecie doprowadzają czasem do szaleństwa, ponieważ budzą więcej pytań, niż odpowiedzi.

Niniejszy artykuł powinien pomóc każdemu podjąć właściwą decyzję co do formy i dawki witaminy B12.

czytaj całość »
Witamina D – dlaczego warto ją przyjmować 0

   Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd bierze się powiedzenie „jesienna depresja”? Dlaczego akurat na jesień zaczynamy odczuwać obniżenie nastroju, który stopniowo nam spada coraz mocniej wraz z kolejnymi upływającymi tygodniami? Tak, dokładanie, to ta wszechobecna szarość i brak słońca sprawia, że zaczynamy czuć się po prostu źle. Żyjąc w naszej szerokości geograficznej, niestety mamy tego pecha, że w skali całego roku, słońca mamy niewiele.
   Patrząc jednak głębiej, doszukamy się medycznych faktów, które wyjaśnią nam, dlaczego akurat brak słońca sprawia, że w naszych ciałach zachodzą niekorzystne dla nas procesy. 

czytaj całość »
Czym zastąpić niezdrowe przekąski 0

Znasz to uczucie, kiedy nagle pojawia się w Twojej głowie natrętna myśl o zjedzeniu czegoś niezdrowego? Czegoś, czego nie jesz zazwyczaj lub co wyeliminowałeś z powodów zdrowotnych, dietetycznych? Kiedy nagle nie potrafisz myśleć o niczym innym, niż o chipsach lub frytkach lub pizzy na grubym cieście lub ogromnym deserze czekoladowym lub lodach lub… Tak, nie jesteś sam. Każdy z nas tak ma i nie ma w tym nic dziwnego czy nadzwyczajnego. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl