Promocje
BICAPS | Selen
BICAPS | Selen

41,49 zł

Cena regularna: 51,86 zł

szt.
BICAPS | CALCIUM D3 | WAPŃ D3
BICAPS | CALCIUM D3 | WAPŃ D3

36,99 zł

Cena regularna: 46,24 zł

szt.
BICAPS | GASTRON kompleks wątroba i trawienie
BICAPS | GASTRON kompleks wątroba i trawienie

41,49 zł

Cena regularna: 51,86 zł

szt.
BICAPS | LibiMEN kompleks dla mężczyzn
BICAPS | LibiMEN kompleks dla mężczyzn

58,49 zł

Cena regularna: 73,11 zł

szt.
BICAPS |  Kelp 150 µg
BICAPS | Kelp 150 µg

36,99 zł

Cena regularna: 46,24 zł

szt.
BICAPS | Cynk 15 mg
BICAPS | Cynk 15 mg

31,99 zł

Cena regularna: 39,99 zł

szt.
BICAPS | Potas 1000mg
BICAPS | Potas 1000mg

27,49 zł

Cena regularna: 34,36 zł

szt.
BICAPS | Witamina C - 1000mg
BICAPS | Witamina C - 1000mg

35,99 zł

Cena regularna: 44,99 zł

szt.
Marki
healthaid vegetology
veganicity Helhetshälsa
 PowerGym Formeds
Dragon Superfoods Nutri-Plus
TheVeganSociety Resibo
Bett'r Aliness
   

 IG     FB     TikTok 

Hydroksykobalamina – witamina B12 o przedłużonym działaniu

1
Hydroksykobalamina – witamina B12 o przedłużonym działaniu

Hydroksykobalamina  (także hydroksokobalamina, witamina B₁₂ₐ, „magazynująca B12“) jest jedną z czterech dostępnych form witaminy B12 (pozostałe to cyjanokobalamina, metylokobalamina i adenozylokobalamina).

To naturalna forma witaminy B12, która jest wytwarzana przez niektóre mikroorganizmy i występuje w organizmie. Stanowi ona prawie połowę witaminy B12 znajdującej się w naszej krwi. Spośród wszystkich form witaminy B12, hydroksykobalamina jest jedną z najczęściej występujących w naturalnej żywności.

W organizmie hydroksykobalamina jest przekształcana w obie bioaktywne formy koenzymu B12 - metylokobalaminę i adenozylokobalaminę - jedyne dwie formy witaminy, które organizm może bezpośrednio wykorzystać.

Chociaż sama hydroksykobalamina nie jest bioaktywną koenzymową formą B12 i musi najpierw zostać przekształcona, ma kilka godnych uwagi zalet, które odróżniają ją od innych form B12 (takich jak sztuczna cyjanokobalamina) i czynią ją interesującą opcją suplementacji B12.

 


Hydroksokobalamina:

▪ Naturalna forma B12

▪ Druga najczęstsza forma we krwi

▪ Najczęściej spotykana forma B12 w naturalnej żywności

▪ Korzyści z hydroksykobalaminy: detoksykacja i długotrwałe działanie

▪ Hydroksokobalamina ma pewne wybitne efekty zdrowotne, których nie mają inne formy B12.


  Hydroksokobalamina

 

Długotrwałość z doskonałym efektem dépôt

Hydroksykobalamina szczególnie dobrze wiąże się z molekułami transportowymi organizmu i w rezultacie krąży we krwi znacznie dłużej i wykazuje najlepsze działanie magazynujące ze wszystkich form witaminy B12.

Hydroksokobalamina ma również doskonałe działanie depot, co zapewnia równomierne dostarczanie B12 do komórek i optymalne uzupełnianie jej w organizmie. W ten sposób organizm może kompensować nawet okresy zwiększonego zapotrzebowania na B12 (np. z powodu stresu).

W przypadku początkowej terapii dużymi dawkami po okresie niedoboru B12 najlepszym rozwiązaniem jest hydroksykobalamina.

 

Ponadto hydroksykobalamina pełni szczególną funkcję jeszcze przed przekształceniem w formy koenzymów: detoksykacja i zapobieganie chorobom.

 

Hydroxocobalamina dla detoksykacji

Hydroksykobalamina jest doskonałym pochłaniaczem cyjanków, dlatego jest stosowana m.in. w leczeniu zatruć dymem/tlenkiem węgla. W związku z tym ten aktywny składnik jest doskonałą opcją dla osób, które chcą rzucić palenie i pozbyć się toksyn z dymu.

Co ciekawe, wiąże się ona z jonami cyjankowymi tworząc nietoksyczną i stabilną cyjanokobalaminę, która następnie jest eliminowana z organizmu z moczem.

W tym kontekście cyjanokobalamina jest więc produktem detoksykacyjnym. Palacze mają już więcej cyjanku w organizmie, dlatego hydroksykobalamina jest dla nich znacznie lepsza niż cyjanokobalamina.

 

Pochłaniacz stresu nitrozacyjnego

Jednocześnie hydroksykobalamina jest także zmiataczem rodników tlenku azotu (NO), a więc perfekcyjnym środkiem przeciwko tzw. stresowi nitrozacyjnemu, który uważa się za przyczynę wielu chorób. Obecnie trwają badania nad związkiem stresu nitrozacyjnego z takimi chorobami jak choroby autoimmunologiczne, neurodermia, łuszczyca, astma, zawał serca, udar mózgu, demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i nowotwory.

Jeśli regularnie przyjmujesz suplementy B12, powinieneś upewnić się, że oprócz aktywnych form B12 zawarta w nich jest hydroksykobalamina. Chociaż jest nieco droższa niż suplementy cyjanokobalaminy i metylokobalaminy, hydroksykobalamina ma wyraźne korzyści i pasuje do naturalnego profilu B12 znajdującego się w żywności.

 

Suplementy B12 z hydroksykobalaminą: tabletki i kapsułki

hydroksykobalamina

Te korzyści są bardzo zauważalne w suplementach doustnych, takich jak tabletki lub kapsułki, a wysoki wskaźnik wchłaniania wyraźnie pokazuje, jak bardzo organizm jest otwarty na tę formę. Chociaż bezwzględna ilość hydroksykobalaminy, którą organizm otrzymuje z suplementów doustnych, jest ograniczona szybkością wchłaniania w jelicie - jak w przypadku wszystkich innych form witaminy B12, doskonałe wchłanianie i właściwości depot są tu znaczącymi zaletami.

Dlatego przy zakupie suplementów warto zadbać o to, by składniki były jak najbardziej naturalne. 

 

Hydroksokobalamina jest dobrą opcją dla terapii witaminą B12

W organizmie hydroksokobalamina jest naturalnym prekursorem koenzymu B12. Jego normalna obecność w żywności wyjaśnia, dlaczego jest tak dobrze przyswajany przez organizm. Dodatkowo, ze względu na bardzo dobry efekt depot, hydroksykobalamina zapewnia przedłużoną podaż B12, co czyni ją jedną z najlepszych opcji suplementacji witaminą B12.

 


Hydroksykobalamina zapewnia przedłużoną podaż B12, co czyni ją jedną z najlepszych opcji suplementacji witaminą B12.


 

Kup swoją B12 w formie hydroksokobalaminy

Komentarze do wpisu (1)

19 kwietnia 2024

10% ludzi ma taka mutację genu MTHFR, że nie tolerują nadmiaru grup metylowych bo ich odpowiednio szybko nie usuwają. A nadmiar grup metylowych to nadprodukcja neuroprzekaźników i w efekcie stany lękowe a nawet paranoja. Uważajcie z metylocobalminą bo jak macie pecha to będziecie cierpieć. Natomiact hydroxycobalamina takiego problemu nie powoduje.

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 99,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl