Promocje
BICAPS |  Kelp 150 µg
BICAPS | Kelp 150 µg

33,59 zł

Cena regularna: 41,99 zł

szt.
BICAPS | LibiMEN kompleks dla mężczyzn
BICAPS | LibiMEN kompleks dla mężczyzn

52,79 zł

Cena regularna: 65,99 zł

szt.
BICAPS | Witamina B12 - 500µg
BICAPS | Witamina B12 - 500µg

37,59 zł

Cena regularna: 46,99 zł

szt.
Serum INAMIA HEALTHY AGING | Formeds
Serum INAMIA HEALTHY AGING | Formeds

119,99 zł

Cena regularna: 149,99 zł

szt.
BICAPS | FERR C - Żelazo + Witamina C
BICAPS | FERR C - Żelazo + Witamina C

28,79 zł

Cena regularna: 35,99 zł

szt.
BICAPS | Witamina C - 1000mg
BICAPS | Witamina C - 1000mg

28,79 zł

Cena regularna: 35,99 zł

szt.
BICAPS | Chlorella - 530mg
BICAPS | Chlorella - 530mg

48,39 zł

Cena regularna: 60,49 zł

szt.
BICAPS | Witamina K2 + D3
BICAPS | Witamina K2 + D3

52,79 zł

Cena regularna: 65,99 zł

szt.
Nasi producenci
healthaid vegetology
veganicity Helhetshälsa
 PowerGym Formeds
Dragon Superfoods Nutri-Plus
TheVeganSociety Medican Campus
Smart Organic Aliness
 Bett'r  Banana Socks
   

Hydroksykobalamina – witamina B12 o przedłużonym działaniu

0
Hydroksykobalamina – witamina B12 o przedłużonym działaniu

Hydroksykobalamina  (także hydroksokobalamina, witamina B₁₂ₐ, „magazynująca B12“) jest jedną z czterech dostępnych form witaminy B12 (pozostałe to cyjanokobalamina, metylokobalamina i adenozylokobalamina).

To naturalna forma witaminy B12, która jest wytwarzana przez niektóre mikroorganizmy i występuje w organizmie. Stanowi ona prawie połowę witaminy B12 znajdującej się w naszej krwi. Spośród wszystkich form witaminy B12, hydroksykobalamina jest jedną z najczęściej występujących w naturalnej żywności.

W organizmie hydroksykobalamina jest przekształcana w obie bioaktywne formy koenzymu B12 - metylokobalaminę i adenozylokobalaminę - jedyne dwie formy witaminy, które organizm może bezpośrednio wykorzystać.

Chociaż sama hydroksykobalamina nie jest bioaktywną koenzymową formą B12 i musi najpierw zostać przekształcona, ma kilka godnych uwagi zalet, które odróżniają ją od innych form B12 (takich jak sztuczna cyjanokobalamina) i czynią ją interesującą opcją suplementacji B12.

 


Hydroksokobalamina:

▪ Naturalna forma B12

▪ Druga najczęstsza forma we krwi

▪ Najczęściej spotykana forma B12 w naturalnej żywności

▪ Korzyści z hydroksykobalaminy: detoksykacja i długotrwałe działanie

▪ Hydroksokobalamina ma pewne wybitne efekty zdrowotne, których nie mają inne formy B12.


  Hydroksokobalamina

 

Długotrwałość z doskonałym efektem dépôt

Hydroksykobalamina szczególnie dobrze wiąże się z molekułami transportowymi organizmu i w rezultacie krąży we krwi znacznie dłużej i wykazuje najlepsze działanie magazynujące ze wszystkich form witaminy B12.

Hydroksokobalamina ma również doskonałe działanie depot, co zapewnia równomierne dostarczanie B12 do komórek i optymalne uzupełnianie jej w organizmie. W ten sposób organizm może kompensować nawet okresy zwiększonego zapotrzebowania na B12 (np. z powodu stresu).

W przypadku początkowej terapii dużymi dawkami po okresie niedoboru B12 najlepszym rozwiązaniem jest hydroksykobalamina.

 

Ponadto hydroksykobalamina pełni szczególną funkcję jeszcze przed przekształceniem w formy koenzymów: detoksykacja i zapobieganie chorobom.

 

Hydroxocobalamina dla detoksykacji

Hydroksykobalamina jest doskonałym pochłaniaczem cyjanków, dlatego jest stosowana m.in. w leczeniu zatruć dymem/tlenkiem węgla. W związku z tym ten aktywny składnik jest doskonałą opcją dla osób, które chcą rzucić palenie i pozbyć się toksyn z dymu.

Co ciekawe, wiąże się ona z jonami cyjankowymi tworząc nietoksyczną i stabilną cyjanokobalaminę, która następnie jest eliminowana z organizmu z moczem.

W tym kontekście cyjanokobalamina jest więc produktem detoksykacyjnym. Palacze mają już więcej cyjanku w organizmie, dlatego hydroksykobalamina jest dla nich znacznie lepsza niż cyjanokobalamina.

 

Pochłaniacz stresu nitrozacyjnego

Jednocześnie hydroksykobalamina jest także zmiataczem rodników tlenku azotu (NO), a więc perfekcyjnym środkiem przeciwko tzw. stresowi nitrozacyjnemu, który uważa się za przyczynę wielu chorób. Obecnie trwają badania nad związkiem stresu nitrozacyjnego z takimi chorobami jak choroby autoimmunologiczne, neurodermia, łuszczyca, astma, zawał serca, udar mózgu, demencja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i nowotwory.

Jeśli regularnie przyjmujesz suplementy B12, powinieneś upewnić się, że oprócz aktywnych form B12 zawarta w nich jest hydroksykobalamina. Chociaż jest nieco droższa niż suplementy cyjanokobalaminy i metylokobalaminy, hydroksykobalamina ma wyraźne korzyści i pasuje do naturalnego profilu B12 znajdującego się w żywności.

 

Suplementy B12 z hydroksykobalaminą: tabletki i kapsułki

hydroksykobalamina

Te korzyści są bardzo zauważalne w suplementach doustnych, takich jak tabletki lub kapsułki, a wysoki wskaźnik wchłaniania wyraźnie pokazuje, jak bardzo organizm jest otwarty na tę formę. Chociaż bezwzględna ilość hydroksykobalaminy, którą organizm otrzymuje z suplementów doustnych, jest ograniczona szybkością wchłaniania w jelicie - jak w przypadku wszystkich innych form witaminy B12, doskonałe wchłanianie i właściwości depot są tu znaczącymi zaletami.

Dlatego przy zakupie suplementów warto zadbać o to, by składniki były jak najbardziej naturalne. 

 

Hydroksokobalamina jest dobrą opcją dla terapii witaminą B12

W organizmie hydroksokobalamina jest naturalnym prekursorem koenzymu B12. Jego normalna obecność w żywności wyjaśnia, dlaczego jest tak dobrze przyswajany przez organizm. Dodatkowo, ze względu na bardzo dobry efekt depot, hydroksykobalamina zapewnia przedłużoną podaż B12, co czyni ją jedną z najlepszych opcji suplementacji witaminą B12.

 


Hydroksykobalamina zapewnia przedłużoną podaż B12, co czyni ją jedną z najlepszych opcji suplementacji witaminą B12.


 

Kup swoją B12 w formie hydroksokobalaminy

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl