Promocje
BICAPS | Witamina B6 P-5-P
BICAPS | Witamina B6 P-5-P
41,99 zł 33,59 zł
szt.
BICAPS | LibiMEN kompleks dla mężczyzn
BICAPS | LibiMEN kompleks dla mężczyzn
65,99 zł 52,79 zł
szt.
BICAPS | Witamina B12 MAX - 1000µg hydroksykobalamina
BICAPS | Witamina B12 MAX - 1000µg hydroksykobalamina
65,99 zł 52,79 zł
szt.
BICAPS | MULTI - Kompleks witamin i minerałów
BICAPS | MULTI - Kompleks witamin i minerałów
71,49 zł 57,19 zł
Formeds | Tryptofan w proszku
Formeds | Tryptofan w proszku
41,99 zł 33,59 zł
szt.
BICAPS | FERR C - Żelazo + Witamina C
BICAPS | FERR C - Żelazo + Witamina C
35,99 zł 28,79 zł
szt.
Skarpetki Vegafit | Banana Socks
Skarpetki Vegafit | Banana Socks
23,80 zł 14,28 zł
Nasi producenci
healthaid vegetology
veganicity Helhetshälsa
 PowerGym Formeds
Dragon Superfoods
TheVeganSociety Medican Campus
RooBar Aliness
 Smart Organic  Banana Socks
 Bett'r  
   

3 powody, dla których alternatywy dla Omega-3 DHA:EPA z oleju rybnego są równie skuteczne

0
3 powody, dla których alternatywy dla Omega-3 DHA:EPA z oleju rybnego są równie skuteczne

Termin „Omega-3” może brzmieć tak, jakby należał do filmu science fiction, ale Omega-3 to wielonienasycone kwasy tłuszczowe (WNKT). Kwasy Omega-3 są niezbędne dla naszego zdrowia na każdym etapie naszego życia i równie ważne w diecie, jak dla dzieci, tak i dla dorosłych.

roślinne kwasy omega 3 dla dzieci

Główne formy Omega-3 to DHA, EPA i ALA.

  • DHA (kwas dokozaheksaenowy) odpowiada za 40% zawartości substancji szarej i jest absolutnie niezbędnym składnikiem mózgu i siatkówki oka.
  • EPA (kwas eikozapentaenowy) stymuluje silne procesy przeciwzapalne w organizmie, dlatego jest niezbędny dla zdrowia m.in. stawów. 

DHA i EPA to formy kwasów Omega-3 zwykle występujące w rybach.

  • ALA (kwas alfa-linolenowy) jest formą kwasu Omega-3 występującą w oleju lnianym, chia i innych olejach z nasion.

Jednak kwas ALA najpierw musi zostać przetworzony przez nasz organizm na kwasy EPA i DHA, zanim zostanie on użyty. Niestety współczynnik takiej konwersji z ALA do EPA wynosi maksymalnie 5%, a z ALA do DHA - maksymalnie 0,5%.

Więc jeśli chodzi o wprowadzanie Omega-3 do naszej diety, źródła bogate w DHA i EPA są bardziej preferowane w stosunku do tych bogatych w ALA. Rzeczywiście, że ze względu na niski współczynnik konwersji, żeby uzyskać równoważną porcję biodostępnej Omega-3, którą nam dostarcza jednodniowa porcja oleju rybiego (DHA i EPA), musimy wziąć około miesięczny zapas siemienia lnianego (ALA).

 


 Żeby uzyskać równoważną porcję biodostępnej Omega-3, którą nam dostarcza jednodniowa porcja oleju rybiego (DHA i EPA), musimy wziąć około miesięczny zapas siemienia lnianego (ALA).


 

Więc co robić, jeśli nie jesz tłustych ryb, stosujesz dietę roślinną lub po prostu nie popierasz nieetycznych praktyk rybołówstwa? Jak zadbać o dostarczenie niezbędnej ilości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 bez suplementów na bazie oleju z ryb lub tranu? 

 

Źródło kwasów Omega-3 DHA i EPA wolne od oleju rybnego

Cóż, na szczęście istnieje alternatywa dla oleju rybnego, która również zawiera Omega-3 DHA i EPA - formy, których właśnie potrzebuje Twój organizm. A historia tego źródła zaczyna się również w oceanach…

Aby znaleźć alternatywę oleju rybnemu dla osób na diecie roślinnej (lub eliminujących w swojej diecie ryby z innego powodu) naukowcy wychodzili z założenia, że ryby nie wytwarzają naturalnie Omega-3 DHA:EPA, tylko czerpią je z diety złożonej z alg. Duże ryby zjadają małe ryby… które żywią się bogatymi w Omega-3 glonami w oceanie.

Dlatego naukowcy postanowili usunąć pośrednika… w tym przypadku pośrybnika! Uzyskując kwasy DHA i EPA bezpośrednio z mikroalg bogatych w Omega-3, mamy dostęp do ich źródła pochodzenia roślinnego bez kompromisów dla jakości i korzyści zdrowotnych. 

 


 Ryby czerpią Omegę-3 DHA:EPA z diety złożonej z alg. 

Uzyskując kwasy DHA i EPA bezpośrednio z mikroalg bogatych w Omega-3, mamy dostęp do ich źródła pochodzenia roślinnego bez kompromisów dla jakości i korzyści zdrowotnych. 


 

Dno oceanu jest złożonym ekosystemem, a małe ryby opierają się na tych algach i wodorostach, aby przetrwać, więc zakłócenie tego ekosystemu w celu uzyskania bogatych w Omega-3 glonów może być szkodliwe dla naszej planety.

Dlatego naukowcy postanowili wyhodować te glony w laboratorium. To oznacza, że algi są hodowane w warunkach zbliżonych do wody morskiej, lecz eliminujących różne zanieczyszczenia, które niestety są obecne we wszystkich morzach i oceanach.

Efektem jest wysokiej jakości i czystości, roślinne źródło Omega-3 DHA i EPA.

 

Czy roślinna Omega-3 DHA i EPA jest tak samo skuteczna, jak Omega-3 z oleju rybiego lub tranu?

Zmiana często spotyka się z oporem. Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że olej z ryb jest powszechnie rozpoznawalnym źródłem kwasów Omega-3 DHA i EPA. Dzięki temu stwierdzeniu uważają, że roślinne alternatywy mogą się okazać mniej skuteczne. Wiele osób kwestionuje, czy kwasy Omega-3 pochodzenia roślinnego sprawdzają się równie dobrze? Odpowiedź brzmi - TAK!

 


 Czy kwasy Omega-3 pochodzenia roślinnego sprawdzają się równie dobrze? Odpowiedź brzmi - TAK!


 

 Oto są 3 powody dlaczego:

1. To Omega-3 DHA i EPA – kwas Omega 3 z alg zawiera odpowiednie formy Omega-3, których potrzebuje Twój organizm. Właśnie dzięki temu są one natychmiast biodostępne dla Twojego organizmu. Nie ma kompromisów w jakości.

2. Ma to samo pochodzenie – roślinna Omega-3 pozyskiwana z mikroalg ma takie samo pochodzenie jak olej rybny Omega-3. Pozyskiwanie jej z alg morskich eliminuje potrzebę używania do tego ryb.

3. Ma wysoką zawartość – roślinne suplementy Omega-3 z naszego sklepu mają wysoką zawartość zarówno kwasu DHA, jak i EPA. To pozwala Ci uzyskać niezbędną Omega-3 bez spożywania ryb, lub suplementów z olejem rybnym lub tranem.

 

Czy to już ten czas, abyś dał szansę roślinnej Omega-3?

Jeśli tak jak wiele osób uważasz, że olej rybny, jako źródło Omega-3 jest lepszy od roślinnych alternatyw, być może już nadszedł czas, aby zastanowić się nad tym raz jeszcze. Roślinne zamienniki oleju rybnego będą co najmniej tak samo skuteczne, jak tradycyjna suplementacja Omega-3 z oleju rybnego, a właściwie mogą się stać preferowaną opcją.

Około 50 ryb jest zabijanych dla uzyskania jednego opakowania suplementu Omega-3 z oleju rybnego. Wiele osób, niezależnie od swojej diety, zgadza się, że zaprzestanie niepotrzebnego zabijania ryb w celu suplementacji Omega-3 z oleju rybnego jest pozytywną zmianą. Zwłaszcza w sytuacji, gdy jest już dostępna na rynku doskonale przyswajalna i czysta alternatywa Omega-3 EPA:DHA pochodzenia roślinnego, czyli z mikroalg morskich.  

 

Wybierż swoją dawkę roślinnej Omegi-3

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier InPost) już od 199,00 zł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl